Książki Moja Miłość

Andrzej S. Pilski, Joanna Turczyn, Agnieszka Lingas-Łoniewska
Sylwia Szymkiewicz-Borowska, Katarzyna Pessel,
Jolanta Kwiatkowska,  Piotr Olszówka, Ewelina Staniszewska, Andrzej

KSIĄŻKI MOJA MIŁOŚĆ

Redakcja: Agata Wiśniewska
Korekta: Anna Wawrzyniak
Wydawca: Wydawnictwo internetowe e - bookowo
Stron: 104


 
Wydaje się, że łatwo jest zinterpretować miłość do książek. Większość czytelników, bez wahania powie, że uwielbia szelest kartek, zapach tuszu i możliwość teleportacji do innego świata. Zgadzam się z tym, książka to przygoda, to interesujący sposób na zaistnienie w historii nie z tej ziemi, ale czytanie to też intymność, szczególna więź powstająca między piszącym, a czytającym, gdyż wszystkich nas łączy jedna namiętność, książki.

Z tej wielkiej pasji powstał e-book „Książki Moja Miłość”. Zbiór opowiadań został wydany z okazji Światowego Dnia Książki 2011, a jego autorzy to ludzie posiadający szeroki zakres zainteresowań, marzeń i planów. Opowiadania łączy motyw- słowo pisane, myśl ludzka, wyobraźnia, wszystko co zamyka się w pięknie brzmiącym słowie książka.

Na e–book składa się siedem historii o różnej tematyce i sile oddziaływania.
Przygodę rozpoczynamy opowiadaniem „Lubimy książki” Andrzeja Pilskiego. Jest to idealny początek. Ten krótki utwór, przypominający wywiad jest zbiorem ciekawych przemyśleń zabarwionych subtelnym, trafnym dowcipem, a ponadto znajdziemy w nim receptę na czytanie e-booków. W sposób płynny przechodzimy do twórczości Joanny Turczyn. „Pasażerka” to historia która trafiła do mojego serca, autorka w interesujący sposób przedstawiła rolę książki w naszym życiu. W tej krótkiej formie literackiej doskonałą metodą zostały opisane emocje - bardzo ulotne – które nienachalnie, trafiają do czytelnika i zmuszają do refleksji. Po tej nostalgicznej, szybkiej przejażdżce pociągiem , trafiamy w intrygę skrojoną na miarę Kojaka. „ W pogoni za mordercą” do akcji wkracza boskie trio, Aniołki Charliego, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Sylwia Szymkiewicz-Borkowska i Katarzyna Pessel. Łobuz nie bojący się kary boskiej, na podstawie wykradzionego rękopisu popełnia przestępstwo. Bohaterskie dziewczyny postanawiają zorganizować zasadzkę. Stresu przy tym co niemiara, dowcipu nie brakuje no i mamy ostrego detektywa, czegoż więcej potrzeba. Trwając w doskonałym nastroju, prosto z kryminalnej afery wpadamy w szkolne klimaty. Jolanta Kwiatkowska w „Światowym Dniu Książki” serwuje nam dowcipy ze szkolnych zeszytów, gafy piszących produkujących się nad wyjaśnieniem tego co autor miał na myśli. W myśl przysłowia, w zdrowym ciele zdrowy duch – śmiejmy się do woli. W piątym opowiadaniu ziszcza się marzenie każdego mola książkowego, Piotr Olszówka w swoim utworze „Uczeń czarodzieja”, pobudza zmysły czytelnika, bo co może być bardziej kuszące niż magiczna biblioteka. W kolejnej historii autorstwa Eweliny Staniszewskiej „Zaklinaczka zła” , przenosimy się w wizjonerski paranormalny świat, opowiadanie ma mroczny i ciężki nastrój, w tym utworze przeważają kwieciste mowy i ciekawie skrojone postacie. Ostatnim opowiadaniem e-booka jest utwór Andrzeja „ Nawet gołębie popełniają samobójstwo”. Autor w sposób bardzo prawdziwy przedstawił sytuacje ludzi borykających się z szarą, trudną rzeczywistością, niejednokrotnie doprowadzającą człowieka do skrajności. Opowiadana historia jest przygnębiająca, mocno telepie - brawo za autentyzm, który tkwi w tym tekście.

Na pochwałę zasługuje piękna okładka autorstwa Piotra Olszówki. Kapitalna grafika, narzuca wyśmienity nastrój , w tej sprzyjającej atmosferze wędrujemy przez wszystkie strony książki.

Mało które zbiory opowiadań są równe pod względem jakość, „Książki Moja Miłość” nie jest wyjątkiem, jednak nie sądzę, żeby czytelnik ubolewał nad tym. Idea postanie tegoż e-booka jest tak piękna, że teksy odbieramy sercem. Świadomość tego, że autorami utworów nie są tylko profesjonaliści dodaje uroku, wiedząc, że nad pisanymi historii pochylali się ludzie tworzący z pasją i chęcią podzielenia się swoim światem, zasługuje na uwagę i pochwałę. Może zabrzmi to trywialnie, ale łączmy się w miłości do książek.

Moja ocena 6/6

Za możliwość przeczytania książki, dziękuję Pani Agacie Wiśniewskiej

12 komentarzy:

 1. Ciekawa recenzja, jednakże ze względu na moją niechęć do opowiadań nie sięgnę.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałem o tej akcji, książce, a teraz widzę recenzję. Warto czytać takie lektury. Nawet jak się nie jest romantykiem ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Romantyki tam raczej niewiele :-) Ale miłości pod różną postacią - tak.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z chęcią przeczytam, szkoda że nie można kupić w stacjonarnych sklepach, to wiele utrudnia dla takiego leniuszka jak ja

  OdpowiedzUsuń
 5. Dużo słyszałam o tej pozycji, ale chyba zrezygnuję. Nie moje klimaty.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. jussi - papierową wersje wzbogacona kilkoma nowymi opowiadaniami można już zamówić na stronie www.radwan.pl

  Grafogirl - w zbiorze znajdują się zarówno opowiadania fantastyczne, kryminalne, typowo kobiece i obyczajowe. Sądzę, że każdy "coś" dla siebie znajdzie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Brzmi naprawdę ciekawie i oryginalnie. Z chęcią przeczytam ;]

  OdpowiedzUsuń
 8. Już kiedyś widziałam recenzję tej książki, ale jakoś nie byłam do niej specjalnie nastawiona. Po przeczytaniu Twojej recenzji dochodzę do wniosku, że muszę przeczytać tę książkę i mam nadzieję, że mi się to uda :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Książki, przyznam, nie czytałam i właściwie po raz pierwszy o niej słyszę. Niemnie, Twoja recenzja jest naprawdę zachęcająca, więc może kiedyś? Kto wie. ;)
  Pozdrawiam,
  Ew.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie wiem czy przeczytam, gdyż nie lubie zbiorów opowiadań, jednak twoja recenzja daje mi do myslenia ;D

  Pozdrawiam ! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo zachęcająca recenzja, ale mam tak jak trustezza, nie lubię zbiorów opowiadań... :)

  OdpowiedzUsuń

Słowami Hanny Banaszak " Gościu znużony, gościu znudzony,jeśli zabłądzisz kiedyś w te strony (...)". No właśnie, jeśli tylko zabłądzisz w te strony zostaw proszę kawy dwie krople, pyłek z rękawa lub najprościej słów kilka - daj się zapamiętać.

Zastrzegam sobie prawo do usuwanie wszelkiego rodzaju spamu oraz komentarzy anonimowych i wulgarnych.