Talia miłości, seksprzewodnik dla par

Emily Dubberley, konsultacja Dr Dawn Harper

TALIA MIŁOŚCI SEKSPRZEWODNIK DLA PAR

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Data: 2011
Ilość kart: 54


Seks jest jedną z najważniejszych sfer naszego życia – żadna to tajemnica. Warto mieć na uwadze, że satysfakcjonujące doznania w tej intymnej dziedzinie, przekładają się na ogólne zadowolenie. Mało tego, seks to namiętność i zaangażowanie, przyjemność i silne emocje, które budują więź z partnerem, opartą na zaufaniu, akceptacji i odpowiedzialności. W ostatnich kilku latach coraz więcej osób dobiera się w pary na zasadzie seksualnych upodobań, nie powinno nas to dziwić, gdyż od momentu inicjacji seksualnej, seks możemy uprawiać aż do później starości, to szmat czasu, dlatego powinniśmy się starać o to, aby przez długie lata był dla nas atrakcyjny i zadowalający.

Dla osób które poszukują urozmaicenia, ewentualnie chcą ubarwić swój scenariusz pożycia, idealna jest „Talia miłości, seksprzewodnik dla par” autorstwa Emily Dubberley – pisarki i dziennikarki specjalizującej się w sprawach seksu i związków międzyludzkich, a także Dr Dawn Harper - praktykującej lekarki, znanej specjalistki zajmującej się zagadnieniami dotyczącymi seksualnego zdrowia kobiet.

Te karty to świetna zabawa, poza tym znakomite źródło wiedzy, poparte doświadczeniem zawodowym i kwalifikacjami dr Harper. Talia zawiera 54 karty, każda przedstawia inną pozycję i jej dokładny opis, m.in. informacje dla obojga partnerów, dodatkowe urozmaicenia wynikające z zastosowania danej pozycji, ostrzeżenia i zalecenia, a także stopień trudności. Wszak należy pamiętać, że we współżyciu nie chodzi o akrobatyczne zdolności, ale o radość i przyjemność z zachowaniem zdrowego rozsądku, nadwyrężenie czy skurcz mięśni, nie jest sympatyczną niespodzianką w tak intymnych momentach. Oprócz tego, każda z pozycji zilustrowana jest subtelnym rysunkiem wykonanym białą kreską na czerwonym tle. Do talii dołączony jest niewielki przewodnik, z podstawowymi informacjami na temat współżycia, jak również z propozycjami korzystania z kart.

Warto pamiętać, że życie seksualne nie rozpoczyna się tylko późną nocą, ale powinno trwać od samego rana. W tym momencie zabawa jest przednia, bo karty to doskonały sposób na grę wstępną trwającą cały dzień. Z racji tego, że te pikantne obrazki mają poręczny format, można kartę z interesującą nas pozycją podrzucić do teczki lub torebki partnera wychodzącego do pracy, sugerując, że właśnie takiej pozycji może się spodziewać po powrocie do domu, ewentualnie raz w tygodniu, lub częściej losować jedną z kart i testować jej różne warianty. Opcji zabawy z talią jest wiele, ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Dodam jeszcze, że karty są doskonałym pretekstem do rozmowy o seksie, potrzebach i marzeniach. Zażenowanie jest wrogiem intymnych relacji, jeśli partnerzy dzielą wspólną sypialnię, to nie ma powodu aby rozmowy o seksie były czymś niewłaściwym.

Bez względu czy jest się w wieloletnim związku czy też dopiero wchodzi się w bliską relację z nowym partnerem, te karty to świetne rozwiązanie na przełamanie lodów czy pozbycie się rutyny. Dostarczający radości seks, to zdrowy seks. Zabawnie akcentując zakończenie tej recenzji dodam, kochajmy się na zdrowie! .

Moja ocena 6/6

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Studio Astropsychologii oraz portalu Sztukater, mogłam zrecenzować karty, za co bardzo dziękuję.

14 komentarzy:

 1. Hmmm... mam już jeden przewodnik w wydaniu albumowym i póki co jestem z niego zadowolona:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Narazie,tymczasowo nie jest mi potrzebny owy przewodnik, ale w chwilach ,,kryzysu'' będę miała go na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawy pomysł. Może kiedyś kupię mężowi w prezencie:p

  OdpowiedzUsuń
 5. Zawsze warto mieć taką pozycję w domu:) Widzę ze postawiłaś najwyższą notę, więc zawartość książki musi być wartościowa :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeszcze mnie do takich książek nie ciągnie, ale kiedyś może będą ciekawą podpowiedzią :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Isadora pomocy naukowych nigdy dość ;)

  cyrysia polecam, współczesna kobieta powinna być przygotowana na każdą ewentualność :))

  smerfetka ooo, te karty są świetne na prezent. Polecam

  Dalia Jak najbardziej zgadzam się z Tobą,a ocena tak wysoka bo mało że wiedza konkretna to i wizerunkowo karty wypadają idealnie.
  giffin w tym rzecz ze to nie książka a karty, więc jest to całkiem ciekawa opcja, ale oczywiście, wszystko w swoim czasie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jest w tym jakiś pomysł na pikantny prezent dla drugiej połówki :) Oczywiście, najpierw trzeba się zorientować w kosztach :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mój mężczyzna byłby zadowolony gdyby to dostał ;) więc pewnie rozważę :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Szczerze Ci powiem ze juz po samym tytule jestem sklonna dokonać zakupu :D Nigdy nie wie sie za dużo by nie było z czasem za nudno. Pieprzne życie to wspaniałe życie :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Brzmi intrygująco. W sumie czemu nie:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Carla pomysł na prezent świetny, a cena jest w granicy 60 złotych :)

  Jarka rozważ, rozważ, mój samczyk cieszył się jak małe dziecko :D

  She Uwielbiam Cię za to co napisałaś :D, tak trzymać :)
  kasandra jak intryguje, to sprawdzić trzeba ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ooo :P może będzie się trzeba zaopatrzyć :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja na internecie znalazłam ją już za54zł +wiadomo koszty przesyłki ,jednakże w empiku jest za 63zł :)))

  OdpowiedzUsuń

Słowami Hanny Banaszak " Gościu znużony, gościu znudzony,jeśli zabłądzisz kiedyś w te strony (...)". No właśnie, jeśli tylko zabłądzisz w te strony zostaw proszę kawy dwie krople, pyłek z rękawa lub najprościej słów kilka - daj się zapamiętać.

Zastrzegam sobie prawo do usuwanie wszelkiego rodzaju spamu oraz komentarzy anonimowych i wulgarnych.