Anioły i duchowi przewodnicy

Richard Webster

ANIOŁY I DUCHOWI PRZEWODNICY

Wydawnictwo: Illuminatio
Data: 2011
Stron: 292


Przypadek, czy też mój anioł stróż macza palce w tym, że coraz częściej czytam tego typu literaturę?. Niestety, po każdej książce w której pojawiają się zagadnienia rozwoju duchowego oraz rola aniołów i duchowych przewodników w naszym życiu, czuję się coraz bardziej zdezorientowana.

Richard Webster jest autorem wielu książek i artykułów, głównie na tematy parapsychologiczne. Podróżując po świecie, daje wykłady oraz prowadzi warsztaty dotyczące parapsychologii, na duchowych opiekunach zna się jak nikt inny.
www.pracowniazycia.pl
W swojej książce „Anioły i duchowi przewodnicy” uczy w jaki sposób korzystać z pomocy  tychże istot. Co ciekawe anioł to nie duchowy przewodnik: Anioły to posłańcy Boży, zaś duchowi przewodnicy to dusze osób, które zmarły i przeszły do życia po śmierci oraz towarzyszą osobom żywym (podpierając się Biblią, można polemizować z tą definicją).
Z książki dowiemy się o Hierarchii Niebieskiej, poznany anioły, ich zadania, charakterystykę oraz metody na owocną wspólną pracę. To samo dotyczy kwestii duchowych przewodników. W sposób wyczerpujący przedstawione są procedury nawiązywania kontaktu ze swoimi przewodnikami w tym zasada działania tabliczki ouija, pisma automatycznego czy wirującego stoliczka. Interesujące jest to, że istnieją przewodnicy specjaliści, tacy jak intelektualista, majsterkowicz, czy wodzirej. Autor gwarantuje, że poznając swojego anioła stróża doświadczymy spełnienia, a nasze życie nabierze sensu.

Czytając książkę, można stwierdzić, że jest to pic na wodę fotomontaż, bo proszę mi wierzyć, trudno podejść do tych informacji racjonalnie. Autor przekonuje nas na wiele sposób do zaakceptowania istnienia duchowych towarzyszy. Przytacza wiele przypadków niesamowitych zdarzeń z udziałem aniołów, podpiera się cytatami z Biblii, literaturą, odnajduje w pracach znanych autorów dowody na istnienie sił wyższych, a także opisuje swoje kontakty z niewidzialnym światem boskich istot. Co ciekawe w sposobach kontaktowania się z aniołami wykorzystywane są zasady numerologii lub astrologii, zaś z duchowymi przewodnikami seanse spirytystyczne.
Jakkolwiek ciężko jest kłócić się z przykładami z Biblii, tak w przypadku – wybaczcie porównanie – hokus pokus trudno o zachowanie powagi. Instrukcja pisania listu do anioła, plus ceremonia palenia i rozrzucanie popiołów listu na zewnątrz domu, wydaje się być magią, do tej samej kategorii zaliczyłabym odczytywanie przekazu duchowych przewodników z jesiennych liści.
Jednak nie mnie, kwestionować istnienie tak pięknych sił, co prawda sam autor ciekawie interpretuje czy też wyjaśnia pewne zjawiska, np.

Nasza wyobraźnia jest nieograniczona. Świat, jaki dziś znamy, nie istniałby, gdyby ludzie nie używali wcześniej swojej wyobraźni, nie pomyśleli o czymś, a potem nie pozwolili temu zaistnieć, […] Twoja wyobraźnia tworzy rzeczywistość” (str. 194/195)

Tworzymy swoją codzienną rzeczywistość.[...] Ponieważ sami kreujemy własną rzeczywistość, możemy także wykreować wszystko czego nam potrzeba, by nasze życie było tak pełne i znaczące, jak tylko to możliwe” (str. 79)

W tym momencie każdy powinien zadać sobie pytanie na ile jest silna i nieograniczona wyobraźnia?, i na ile przekłada się to na rzeczywistość, intuicję czy postrzegania świata?.

Oczywiście całym sercem jest za duchowym rozwojem, uważam, że świat byłby o wiele piękniejszy gdybyśmy mieli możliwość kontaktowania się ze swoimi aniołami. Weszlibyśmy na innym poziom świadomości, a życie stałoby przed nami otworem. Nieograniczone możliwości, nieograniczony rozwój, a także opieka istoty duchowej to poczucie bezpieczeństwa, miłości i szczęścia. Czegoż chcieć więcej...
Anioły i duchowi przewodnicy” to ciekawie i dość prosto napisana książka, która dla wielu osób stanie się idealnym podręcznikiem, zawierającym ćwiczenia  zbliżające do duchowych istot, a tym samym do  efektywnego korzystania z ich pomocy. Oczywiście potrzebna jest do tego ogromna cierpliwość i równie wielka wiara.

Moja ocena 4/6

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Illuminatio, a także portalowi Sztukater za jej udostępnienie.

14 komentarzy:

 1. Tematyka aniołów zawsze mnie intrygowała, dlatego chętnie sięgnę po tę książkę i może dowiem się paru ciekawych rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak dla mnie brzmi kompletnie nieprzekonująco, więc sobie odpuszczam:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Także sądzę, że idealnym rozwiązaniem byłby stan w którym można byłoby skontaktować się z swoim aniołem stróżem. Historie o aniołach fascynują mnie chyba od zawsze (miałam kiedyś piękny obraz anioła stróża w dzieciństwie w którego wpatrywałam się godzinami a potem wyobrażałam sobie, że ja też mam takiego opiekuna). Wyliczyłoby się pewnie parę życiowych sytuacji, gdzie ocaliła nas opatrzność.
  Nie czytałam jeszcze takich poradników, ale myślę, że warto do nich zerknąć ;)
  Co do wyobraźni - to sądzę, że to zależy od danej osoby, ale siła bywa zdumiewająca.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie do końca moje klimaty, ale kto wie, co też i kiedy wpadnie mi w ręce :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię książki z anielskimi motywami, więc czemu nie:)

  OdpowiedzUsuń
 6. O nie nie, nie wierzę w takie rzeczy

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa książka. A ja po przeczytaniu Zawsze przy mnie stój zainteresowałam się tematyką aniołów.

  OdpowiedzUsuń
 8. Przy takich książkach kieruję się zasadą: "bierz, co dla Ciebie dobre, odrzuć całą resztę".
  Lubię czytać takie książki i choćby kilka procent wziąć z nich dla siebie, dla własnej duchowości :-)

  Pozdrawiam Cię serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 9. cyrysia jeśli jest to Twoja ulubiona tematyka to na pewno będziesz książką zachwycona, anioły są bardzo ciekawie przedstawiona, wśród nich mam kilku pupilków :)

  Isadora książka dla mnie też nie jest wyrocznią, ale nie przeszkadzało mi to w jej odbiorze, niektóre informacje są bardzo intrygujące, może warto zaryzykować :)
  Pozdrawiam :)

  Cassin W dzieciństwie też miałam ulubiony obraz z aniołem, ten w którym przeprowadza dzieci po kładce nad rzeczką. Marzyłam o takim opiekunie, szkoda, że dorosłam. Autor tłumaczy, że dzieci mają największe zdolności jeśli chodzi o kontakty z bożymi posłańcami i zapewne coś w tym jest. książka ciekawa, polecam :)

  Catalina no właśnie i niech tak zostanie :)

  Kasandra kto nie lubi aniołów... :)

  Disia no szkoda trochę, jestem sceptykiem, ale gdzieś tam w środku chciałabym, żeby tego typu kontakty były możliwe :)

  tetiisheri "Zawsze przy mnie stój" to bardzo dobra pozycja do rozpoczęcie przygody z aniołami :)

  patrycja bardzo dobra zasada, która jak się okazało i ja stosuję :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeżeli chodzi o mnie to najbardziej trafiły do mnie te dwa cytaty które zamieściłaś, odzwierciedlają mój punkt widzenia. Natomiast sam temat przewodni książki już nie bardzo, miałabym za duży mętlik w głowie gdybym ja przeczytała.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 11. W sumie w tej chwili chyba nie mam ochoty na tę książkę, ale nie mówię nie :) Może kiedyś. Po prostu nie teraz...

  OdpowiedzUsuń
 12. A ja przyznam, że z chęcią przeczytałabym tę książkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. tematyka wydaje mi się bardzo oryginalna, nie czytałam jeszcze podobnej książki, więc czemu nie:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Mimo wszystko chętnie bym sięgnęła nawet po taką książkę "pic na wodę fotomontaż" heheh :):)

  OdpowiedzUsuń

Słowami Hanny Banaszak " Gościu znużony, gościu znudzony,jeśli zabłądzisz kiedyś w te strony (...)". No właśnie, jeśli tylko zabłądzisz w te strony zostaw proszę kawy dwie krople, pyłek z rękawa lub najprościej słów kilka - daj się zapamiętać.

Zastrzegam sobie prawo do usuwanie wszelkiego rodzaju spamu oraz komentarzy anonimowych i wulgarnych.