Historia ukryta w czekoladzie

HISTORIA UKRYTA W CZEKOLADZIE (+DVD)

Wydawnictwo: Rafael
Data: 2011
Stron: 64
Wydawnictwo Rafael wydało piękny album z „Historią ukrytą w czekoladzie”, świąteczną opowieścią, uroczą w swej prostocie i przekazującą najważniejsze wartości. Jej treść kierowana jest do najmłodszych, jednak z racji tego, że podstawowe prawdy życiowe są niezmienne i zawsze mają taką samą moc, to historia ta, jest odpowiednia również dla starszych czytelników, przy okazji może stać się doskonałym pretekstem do podjęcia ważnych rozmów z dziećmi.
Album powstał w Kolekcji „Uczta Duchowa” , serii prezentującej piękne i oryginalnie ilustrowane treści z najlepszymi religijnymi filmami fabularnymi na świecie. Celem owej kolekcji jest przekazanie wartościowych treści w jak najatrakcyjniejszej formie.
Śmiało mogę napisać, że zamiar ten udał się wydawnictwu, „Historia ukryta w czekoladzie” raduje serce – okładka i projekt graficzny to prawdziwe arcydzieło. Twarda oprawa, śliski papier, wygodna dla oka czcionka, a do tego kadry z filmu zdobiące bardzo mądrą i życiową treść czynią tę pozycję godną uwagi i sprawiają że staje się ona idealnym prezentem dla najmłodszych czytelników.

Dzień Wigilijny, w domu panuje przedświąteczna gorączka. Każdy ma multum zajęć, tylko najmłodsza w rodzinie Ola, ma straszne nudy. Tato majstruje przy choinkowych lampkach, mama krząta się w kuchni, babcia stroi się do wieczerzy... dopiero telefon od cioci Ewy zmienia sytuację. Dziewczyna uwielbia zaczarowaną ciocię, jej oryginalny wygląd, czerwone suknie, czerwone usta i czarne włosy dodają jej magicznego uroku, poza tym historie opowiadane przez ciocię Ewę, jak również jej zajęcia są również magiczne, tym razem zajmuje się Zaczarowaną Cukiernią, w której dzieją się prawdziwe cuda, a ludzie wychodzą z niej odmienieni. Cukiernia najczęściej pomaga dobrym dzieciom, które w wyniku różnych sytuacji życiowych postępują źle. Jeśli tyko przekroczą próg magicznej Cukierni to szybko poznają i naprawią swój błąd, dzięki czemu w ich życiu mogą się zdarzyć prawdziwe cuda. Ola poznaje historię Miśki, dziewczynki, której rodzice są w trudnej sytuacji, a ona sama wkracza na złą drogę.

Opisana historia jest ciepłą i przyjazną opowieścią, dającą nadzieję. Poza tym uczy tego co najważniejsze: uczciwości, wiary i miłości. Ta nieskomplikowana treść niesie w sobie jasny przekaz... nie zawsze łatwo jest wybrać między dobrem i złem, czasami w życiu się nie układa, w oczy wieje wiatr, a droga jest ciągle pod górkę, nietrudno zboczyć z właściwej ścieżki, jednak należy pamiętać, że bez względu na wszystko warto być uczciwym, dobrym człowiekiem, to nic nie kosztuje, a przynosi wiele pożytku. Życie w zgodzie z własnym sumieniem jest cennym darem.

Do albumu dołączony jest krótki film w reżyserii Dariusza Reguckiego z udziałem wielu znanych aktorów, takich jak: Anna Dymna, Jerzy Trela, Anna Radwan czy Paweł Brandys.
Ekranizacja opowieści jest miłym i wyjątkowym uzupełnieniem tej książki. Świąteczne tło, spokojny klimat oraz przepiękna, prosta historia skłania do rozmyślania i do wyciągania właściwych wniosków. „Historia ukryta w czekoladzie” to doskonała lektura dla całej rodziny, gorąco polecam.

Moja ocena 6/6


Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Rafael, oraz portalowi Sztukater za jej udostępnienie.

11 komentarzy:

 1. Wysoka ocena, więc chyba warto się skusić.
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Łeee, myślałam, że będzie o czekoladzie, a tu o wierze, nadziei, i miłości... Nic to, idę zjeść ptysia ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj tam, oj tam... jest o czekoladzie w końcu z Zaczarowanej Cukierni nie sprzedają gwoździ :D. Swoją drogą capnęłabym Ci ptysia :P

   Usuń
 3. O, widzę, że przy tym dziele można miło spędzić niejeden zimowy wieczór :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z wielką chęcią sięgnę ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda, że nieco krótka objętościowo jest ta książka, ale i tak wzbudziłaś swoją recenzją moje zainteresowanie tą pozycją i będę miała ją na uwadze podczas wizyty w najbliższej księgarni.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakoś trudno mi się wdrożyć w klimat tej książki, ale będę ją miała na uwadze przy okazji następnego Bożego Narodzenia:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 7. Kas Warto, warto :). Pozdrawiam.

  Deline album nie jest obszerny, ale na pewno dostarczy tematów do rozmowy nie tylko na jeden wieczór.

  Blueberry Bardzo polecam :)

  cyrysia to prawda, książka krótka, ale za to przepięknie opracowana, to wyjątkowa pozycja.

  Isadora książka w klimacie świątecznym niekoniecznie pasuje do majówki :), rozumiem...
  Wzajemnie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja chyba jednak nie jestem zainteresowana.

  OdpowiedzUsuń
 9. Przyznam szczerze, że gdyby nie Twoja recenzja to raczej nawet bym na tę książkę nie spojrzała, nie mówią o tym, że pewnie nie wiedziała bym nawet o jej istnieniu. Może kiedyś uda mi się ją przeczytać ? :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Klimacik wydaje się prawdziwie świąteczny, a tu zbliża się Wielkanoc, do Bożego Narodzenia jeszcze daleko... Może bliżej grudnia...

  OdpowiedzUsuń

Słowami Hanny Banaszak " Gościu znużony, gościu znudzony,jeśli zabłądzisz kiedyś w te strony (...)". No właśnie, jeśli tylko zabłądzisz w te strony zostaw proszę kawy dwie krople, pyłek z rękawa lub najprościej słów kilka - daj się zapamiętać.

Zastrzegam sobie prawo do usuwanie wszelkiego rodzaju spamu oraz komentarzy anonimowych i wulgarnych.