Związek i partnerstwo

Nicholas C. Demetry

ZWIĄZEK I PARTNERSTWO
YIN-YANG W MIŁOŚCI

Wydawnictwo: GWP
Data: 2012
Stron: 184
Autorem książki „Związek i partnerstwo. Yin-yang w miłości” jest doktor med. Nicholas C. Demetry – psychiatra holistyczny, prowadzący prywatną praktykę w Atlancie, a także dyrektor Międzynarodowej Szkoły Uzdrawiania Energią i Rozwoju Duchowego oraz Instytutu Zdrowia Duchowego. Nie można Doktorowi zarzucić braku profesjonalizmu, ponieważ swoją pracę, przygotował z wielką dbałością, wprowadzając sporą ilość ćwiczeń, wyjaśnień i diagramów, które mają pomóc osobom, pragnącym poprawić swoje relacje z partnerem, jak i innymi ludźmi, a także chcącym pogłębić swoją samoświadomość, poprzez uwolnienie energii przepływającej przez ciało, mocy która ma wpływ na relacje z otoczeniem.

Źródło obrazka
Proces duchowej alchemii, rozpoczyna się od poznania podstawowych energii czyli męskiej i żeńskiej, zwanej też yang i yin, każda z tych biegunowości ma po cztery cechy niezdrowej i zdrowej energii, które będąc w wewnętrznej równowadze dopełniają się, wyrażając zdrowe właściwości każdej z nich; Strona męska odzwierciedla autonomię, siłę niezależność oraz wolność. Strona żeńska przepływ, orientację społeczną, pielęgnację i współczucie. Niestety często podczas dorastania równowaga ta zostaje zachwiana, co przekłada się na emocjonalne barki i problemy osobiste. Dlatego kolejne rozdziały uczą w jaki sposób rozpoznawać złą energię i jak sobie z nią radzić. Autor w sposób bardzo czytelny wprowadza kolejne zagadnienia, rozpoczynając duchową przemianą od uświadomienia czytelnikom wpływu emocjonalnych zranień, które mają miejsce jeszcze w dzieciństwie, i których właściwe rozszyfrowanie ułatwia uwolnienie energii oraz wpływa na ewolucję związków w wymiarze fizycznym, duchowym i mentalnym. Poza tym Demetry bardzo wnikliwie przybliża system czakr, które są bardzo istotne w naszym rozwoju i podkreśla istotę ich harmonizowania, co pozwala na zachowanie równowagi, spokoju wewnętrznego oraz zdrowia.

Jeśli ktoś przebrnął przez opis tej książki, to zapewne pomyśli „a cóż to do licha jest i jak to ugryźć?”. Przyznam, że nie jest łatwo, książka jest interesująca, ale jednocześnie jest to lektura bardzo wymagająca, na dodatek biorąc pod uwagę jej dość trudny temat, zanim przystąpi się do jej czytania, warto zdobyć podstawową wiedzę w zakresie powiązań energetycznych, bo wielowymiarowe układy, koncepcje i złożoność związków międzyludzkich brzmi bardzo skomplikowanie, i nawet przejrzyste ilustracje oraz wykresy nie ułatwiają zrozumienia tej delikatnej materii.

Z drugiej strony „ Związek i partnerstwo. Yin-yang w miłości” to fachowa literatura, bardzo rzetelnie przygotowana, zawierająca wiele cennych porad, przykładów, ćwiczeń i medytacji, które systematycznie wykonywane gwarantują stan duchowej jedności z partnerem, i z samym sobą. Osoby zainteresowane tą problematyką na pewno nie będą rozczarowane tą publikacją, natomiast czytelnicy dla których psychologia połączona z wiedzą ezoteryczną jest niepojętą nauką, powinni rozważyć wybór tej lektury.


Książkę można kupić 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję GWP, a także portalowi Sztukater

14 komentarzy:

 1. jakoś mnie taki klimaty nie przyciągają. Być może pozycja na plus, ale niestety nie dla mnie :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Uważam, że jeśli chodzi o związek partnerski, to w tym aspekcie ,,do tanga'' trzeba dwojga, dlatego powyższą publikację powinni przeczytać oboje zainteresowani, by wyciągnąć z niej konkretne wnioski. W moim przypadku będzie to nieco trudne, ale mimo wszytko spróbuje:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ojej raczej podziękuję. To dla mnie zupełnie czarna magia i nawet nie czuję potrzeby, aby bliżej poznać tę publikację. Poza tym w tej chwili nie potrzebuję żadnych porad, aby osiągnąć 'stan duchowej jedności z partnerem' (swoją drogą brzmi to tak poważnie i ezoterycznie). Może za jakś czas zainteresuję się tą książką, kto wie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi intrygująco. Przeczytam niebawem,bo juz amówiłam sobie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię takie książki, bo czasami naprawdę ułatwiają życie. Niemniej, zgadzam się z cyrysią. Jeżeli chodzi o jakiekolwiek związki, relacje pomiędzy partnerami, powinni się tym zainteresować obie strony. Albo przynajmniej udawać, że się interesują. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeszcze nie dla mnie taka książka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nuuuda xD Przynajmniej na razie nie jestem zainteresowany :P

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam takie książki, dlatego możliwe, że kiedyś sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie wiem. Chyba jednak to nie jest lektura, jakiej obecnie poświęciłabym swój wolny czas :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Hmm... przyznaję, że nie do końca jestem pewna, czy to coś dla mnie... Ale ja taka jestem, że lubię przeczytać choćby parę stron książki, żeby podjąć ostateczną decyzję - czytać dalej czy nie. Z tą byłoby podobnie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Jestem ciekawa wszystkich aspektów dotyczących związków, ale nie jestem przekonana, czy ciężka forma tej książki sprawi mi oczekiwaną przyjemność. Będę o niej pamiętać.

  OdpowiedzUsuń
 12. Portal CzaryMary specjalizuje się w tego rodzaju książkach , to mi przypomina że chciałam sobie tam kupić kalendarzowy CzaroMarownik :)
  A jeśli chodzi o poradnik ,to z ciekawości bym się chętnie z nim zapoznała. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 13. Zapraszam Cię do blogowej zabawy: http://recenzje-sandry.blogspot.com/2012/11/liebster-blog.html :)

  OdpowiedzUsuń

Słowami Hanny Banaszak " Gościu znużony, gościu znudzony,jeśli zabłądzisz kiedyś w te strony (...)". No właśnie, jeśli tylko zabłądzisz w te strony zostaw proszę kawy dwie krople, pyłek z rękawa lub najprościej słów kilka - daj się zapamiętać.

Zastrzegam sobie prawo do usuwanie wszelkiego rodzaju spamu oraz komentarzy anonimowych i wulgarnych.